Skip Navigation LinksHealth-Safety-and-Insurance

Sağlık ve Güvenlik

 

 

Oldukça sıcak kanlı ve misafirperver Kıbrıs halkı, rahat ve hoşgörülü bir yaşam biçimi sürer, özellikle yerli insanlar herhangi bir sorun anında her zaman yardımcı olmaya isteklidirler. Suç oranının bölgede hatta dünyada en düşük olan yerleşim yerlerinden biri olması, ziyaretçilere güvenliklerinden endişe duymadan özgürce seyahatlerinin tadını çıkarma olanağı sağlar.  

DAÜ Güvenlik Kameraları 

DAÜ kampüsünde 24 saat sürekli güvenlik servisi ve tüm kampüs boyunca CCTV kamera sistemi mevcuttur.  Asistanlar yaz boyunca tüm ziyaretçi öğrencilerin, uluslararası ofisin ve öğretim görevlilerinin ihtiyaçlarına yardımcı olmak amacıyla görevlendirilirler. Derslere katılımın zorunlu olduğu okulumuzda, herhangi bir mazaret bildirmeden katılım olmaması halinde derhal durumun takibi yapılarak göz önünde bulundurulması gerekir. 

DAÜ Sağlık Merkezi

AYaz okuluna katılan öğrencilerin tümü küçük yaralanmalar veya hastalıklar durumunda DAÜ Sağlık Merkezi'ni ücretsiz kullanma hakkına sahiptir. Daha ciddi durumlarda kampüse 2 dk uzaklıktaki Gazi Mağusa Devlet Hastanesi'ne başvurulur. 

Ferdi Kaza Sigortası: Tüm yaz okulu katılımcılarının ödedikleri paket ücretine dahil edilmiş Ferdi Kaza Sigortası otomatik olarak sağlanır.

Ailelerle İletişim

Yaz okulu katılımcılarının her birine, adaya gelir gelmez tarfımızdan karşılandıkları anda yerel birer SIM kart verilerek aileleriyle haberleşmeleri sağlanır.

Genç Öğrenciler

DAÜ Uluslararası Yaz Okulunun, özellikle genç katılımcılara eşlik etmesi ve grupların refahından sorumlu olması için her 10 kişilik grup için bir grup lideri talep etme politikası vardır. DAÜ Yaz Okulu genç katılımcıların başvurularını kabul ederken, her zaman yanlarında olabilecek, onlardan sorumlu bir yetişkinin olmasını şart koşar. 

Güvenlik Talimatları

DAÜ Uluslarası Yaz Okulu katılımcıları, adaya geldikten ve kampüsümüze ulaştıktan sonra Kuzey Kıbrıs'la ilgili kapsamlı bir oryantasyon programına alınırlar. Yazın hava sıcaklığının son derece yüksek olduğu ülkemizde güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve vücudu nemli tutmak için katılımcıların yanlarında mutlaka güneş kremi ve sinek ilacı getirmelerini özellikle önermekteyiz. Trafik sol şeritten aktığı için, trafiği sağ şeritten akan ülkelerden gelen katılımcıların bu konuya da özellikle dikkat etmeleri gerekir. 


DAÜ Web Siteleri